
Pienas – itin gausiai naudojamas produktas. Nesvarbu liesas jis ar ne, jo sudėtyje yra laktozės, kurios netoleruoja didžioji dauguma pasaulio žmonių, insulin-like growth factor IGF-1 (lietuviškai, tai augimo faktorius), kuris veikia hormonus ir sukelia jų pakitimus, gali įtakoti aknės atsiradimą, didina vėžinių susirgimų tikimybę. Tai tik kelios priežastys, kodėl pienas nėra pats geriausias pasirinkimas Tavo organizmui ir kodėl nusprendžiau Tau labai paprastai papasakoti, kaip pagaminti augalinį pieną.
Pieno pramonė
Jei tau atrodo, kad pieno kelias iki Tavo stalo yra rožėmis klotas ar bent jau kažkas tokio į švelnesnę pusę, tai visiškai klysti. Nekalbu apie kaimuose augančias karves, kurios ganosi pievose ir žiaumoja žolę. Žinai, kiek tokių karvių pieno patenka į prekybą? Labai, LABAI nedaug. O jei ir patenka, jis vis tiek turės tų pačių hormonų, laktozės. Žodžiu, nieko gero.
Dar blogiau yra tai, kaip pienas gaunamas vadinamose “factory farms”. Viskas prasideda nuo to, jog daugiausiai/pakankamai pieno karvė duoda tada, kai ji yra apvaisinta – laukiasi veršiuko arba jį neseniai pagimdė. Viskas paprasta, gi tas pats vyksta su kiekviena pasaulio mama. Tačiau mes gėrėm mamos pieną, kuriame taip pat buvo visi mūsų augimui reikalingi hormonai ir maistinės medžiagos, BET iki tam tikro laiko. Kodėl, velniai rautų, mums, suaugusiems žmonėms, gerti kažkieno kito pieną? Ar mes esam tik ką gimę veršiukai, kuriems reikia pieno tam, kad čia ir dabar, užaugtumėm dideli ir stiprūs? Regis, kad ne. Mes žmonės. Sau skirtą pieną išgėrėm. Karvės pienas yra skirtas veršiukui. Ir niekas neįrodys priešingai.
Beje, pamiršau paminėti, kad tik gimusį veršiuką pirmomis dienomis atima iš mamos ir atskiria visam laikui. Viskas tam, kad jis neišgertų pieno, kuris keliaus ant TAVO stalo. Tik Tu gali nuspręsti, reikia Tau pieno ar ne. Žemiau palieku labai detalų video apie pieno pramonę. Pažiūrėk, sužinok kaip atrodo skaudi realybė. Užtruksi tik 5 min.
Bet augalinis pienas brangus!
Ir aš šioje vietoje sutiksiu. Augalinio pieno kainos gali svyruoti nuo 1 iki 4 eurų. Tačiau čia reikėtų atsakyti sau į keletą klausimų:
- Ar man tikrai reikia viso to “brudo”, kuris yra karvės piene?
- Ar aš veršiukas???
- Ar man svarbi gyvūnų gerovė?
O vis dėlto, bet koks perdirbtas, nežinomais būdais apdorotas produktas, tikriausiai, niekada nebus geresnė/sveikesnė alternatyva savo rankomis pagamintam. Ir būtent žinojimas ką dedi į save, kaip išgaunamas tam tikras produktas, mane paskatino pabandyti savo rankomis ir kelių pagalbinių daiktų pagalbą “sukonstruoti” augalinį pieną. Šokam tiesiai prie recepto!

Ta prasme, tai visiškai pats paprasčiausias ir tik dviejų ingredientų reikalaujantis receptas. Jį šiek tiek paturbinti galima pasitelkiant papildomai ingredintų, tačiau šį kartą - viskas labai labai paprasta.
- 1 puodelis stambių avižų
- 4 puodeliai vandens
-
Į bet kokį talpesnį blenderį sudedam puodelį avižų ir užpilam keturiais puodeliais vandens. Gerai susmulkinam blenderio pagalba.
-
Į didesnį pilam gautą masę pro pasirinktą koštuvą - tai gali būti sietelis ar kaip aš naudoju "nut milk bag". Gerai išspaudžiam visą skystį.
-
Supilam į norimą patogų indą ir vuolia! Naudojam kaip įprastai naudojamą pieną.
Kaip minėjau, tai lengviausiai pagaminamas ir paprasčiausias avižų pieno receptas. Norint išgauti daugiau skonių, papildomai galima įdėti kažko saldaus, pvz.: keletą datulių, šaukštą pasirinkto sirupo ir panašiai. Taip pat žiupsnelis druskos naudojant kažką saldaus skonį atskleis dar geriau.
P.S. kadangi šis "pienas" yra natūralus, visiškai normalu, jog jam nusistovėjus susidarys avižų nuosėdos. Prieš naudojant pieną reiktų jį gerai suplakti.
Žemiau rasti trumpą video kaip atrodo šio recepto gaminimo procesas.
Kaip ir kur naudoti augalinį pieną?
Ten pat, kur ir naudotum bet kokį kitą pieną: su dribsniais, kokteiliuose, prie sausainiukų ar net verdant košę. It’s up to you. Naminis augalinis pienas kuo puikiausiai tinka ir kavos mėgėjams, ypač, jei kava šalta. Daugiau receptų gali rasti www.seforeceptai.lt
Prisidėk prie geresnės gyvenimo kokybės gyvūnams. Nevartok pieno ir jų produktų. Tau padėkos ne tik gyvūnai, bet ir Tavo sveikata.
Linkėjimai!

Komentarai