
Tik visai neseniai atmerkiau ir sugebėjau pažiūrėjau realybei į akis. Šis įrašas ne apie veganizmą, gyvūnų išnaudojimą ar kitus “normalius” ir kasdienius reiškinius. Noriu trumpai pakalbėti apie aplinkos taršą bei tokius (ne)kaltus dalykus, kuriuos galbūt darai kasdien, tačiau, po šio įrašo, tikiuosi, darysi daug rečiau.
1. Naudok daugkartinį maišelį.
Mano patarimas – nusipirk/pasisiūk keletą medžiaginių maišelių, bent vieną visada turėk su savimi – kuprinėje, rankinėje ar mašinoje. Jei nusipirkai pirkinių maišelį – panaudok jį dar kartą, o kai taps netinkamas naudoti – išmesk į plastiko konteinerį.
2. Nešiokis su savimi gertuvę.
Ar tu tas žmogus, kuris bijo vandenį gerti iš krano? WFT! Mūsų krano vanduo yra saugus gerti, o jei labai bijai – naudok vandens filtrą, tačiau apeik plastikinių butelių skyrių. Žinojai, jog plastikui suirti reikia mažiausiai 1000 metų? Tikiu, jog ir tu nenori gyventi šiušlinoje ateityje. Naudok mėgstamą gertuvę.
3. Kavą gerk iš keramikinio puodelio arba atsinešk savo.
Dabar labai nesunku nusipirkti daugkartinį kavos puodelį. Itin patvarūs ir draugiški gamtai – bambukiniai. Kam naudoti puodelį, kurį panaudosi vieną kartą ir jis iškart atsiras šiukšlinėje? Jei kitaip neišeina, pasistenk nenaudoti bent puodelio viršaus!
4. Gamink maistą pats!
Ar teko susivokti, kiek daug šiukšlių reikalauja išmest vienas maisto užsisakymas į namus ar maistas išsinešimui? Jei tik yra galimybė, gamink pats, pietus neškis daugkartinio naudojimo maisto dėžutėje.
5. Pasakyk ne plastikiniams įrankiams ir šiaudeliams!
Tai bene vienas lengviausių žingsnių švaresnės planetos link. Užtenka turėti su savimi metalinį/bambukinį/stiklinį šiaudelį, paprastą šaukštą ir šakutę ir plastikinius galėsi pamiršti visam laikui.
6. Ar tau tikrai reikia plastikinio maišelio dviem bananams?
Dažnai matau žmones parduotuvėse, naudojančius tuos plastikinius maišelius visiškai be reikalo – vienam maišely obuolys, kitam bananas, dar kitam koks jogurtukas. Nu kodėl? Taip, taip darom dauguma, dariau ir aš, bet, labai tikiu, jog kai paskaitysi šitą, tau pavyks pasiimti krepšelį, į jį viską susidėti be maišelių, kuriuos tiesiog parsineštum namo ir išmestum tiesiai šiukšlinėn.
7. Pirk maistą dideliais kiekiais.
Tikriausiai sutiksi, jog visais atvejais ekonomiškiau pirkti didelį kiekį tam tikrų produktų. Tai ne tik pigiau, tačiau ir naudingiau aplinkai, nes išmesi kur kas mažiau šiukšlių.
8. ITIN SVARBUS PUNKTAS – RŪŠIUOK ŠIUKŠLES!
Ties šiuo daug nekomentuosiu, nes man pačiai sekasi sunkiai ir, kol kas, savo patirtimi pasidalinti negaliu. TAČIAU. Labai noriu sužinoti, ar Tu rūšiuoji? Kaip tau sekasi? Gal turi patarimų ir man, kaip pradėti? Kaip tai daryti paprasčiau? Ačiū!

Komentarai